Menu

Vyhledávání

Udělejte snadné a správné rozhodnutí!

Pořiďte si plastová okna a dveře se systémem KBE 76, Kömmerling 76 a TROCAL 76

 

Za aktuálního stavu techniky je titulek zcela na místě. Těžko najdeme okenní a dveřní profil s tloušťkou jen 76 mm, který propouští teplo pouze na úrovni Uf = 0,82 W/(m2K), tj. lépe, než izolační dvojsklo. Ještě více zaujme šíře jeho využití. Lze ho osadit dvojsklem i trojsklem. Profil můžeme použít pro výměnu starých oken v bytových domech i tam, kam se tlusté, „pasivní“ profily nevejdou.

Uvedené hodnoty je dosaženo kombinací profilu s hliníkovou funkční skořepinou AluClip Pro, krycím rámem vyplněným pěnou a křídlem se středovým těsněním. S dorazovým těsněním se „účko” zhorší na stále výbornou hodnotu Uf = 0,93 W/(m2K). I bez skořepiny stojí však tepelné hodnoty tohoto profilu za pozornost. S běžným dorazovým těsněním docílíme hodnoty Uf = 1,1 W/(m2K), se středovým těsněním pak Uf = 1,0 W/(m2K).

Nový profil zásluhou větší drážky pro uložení dvojskla i trojskla umožní větší izolační vlastnosti. S izolačním dvojsklem o součiniteli prostupu tepla Ug = 1,1 W/(m2K) docílíme prakticky téže hodnoty i pro celé okno, tzn. Uw = 1,1 W/(m2K). Při použití trojskla o součiniteli prostupu tepla Ug = 0,5 W/(m2K) docílíme hodnotu Uw až na úrovni 0,73 W/(m2K).

Totožné profily, jak konstrukčně, tak i co se týče bohaté barevné škály, lze zakoupit pod obchodními značkami KBE 76, KÖMMERLING 76 a TROCAL 76 německého výrobce plastových profilů profine GmbH /International Profile Group/. Je to vůbec nejvýznamnější inovace tohoto výrobce profilů za posledních 15 let a první velký krok v rámci firemní ofenzívy v programu produktů. Jejím výsledkem je maximální tepelná izolace v oblasti tzv. standardních oken, k tomu úzké pohledové profily pro velké skleněné plochy a solární zisky, použití nejmodernějších funkčních zasklení do 48 mm a konečně i efektivní konstrukce pro snadné zpracování.

Proč právě 76 mm?

Konstrukční hloubka 76 mm je vhodná pro rekonstrukce a výměny oken v bytových domech i pro novostavby. Nabízí skvělé izolační hodnoty profilu v kombinaci s úzkými pohledovými šířkami, možnosti upevnění skel o velké tloušťce a celkově inteligentní konstrukci. To také zaručuje okno s prvotřídní energetickou účinností.

Pestrost řešení, možností a vzhledu

Systém 76 může konkurovat dokonce systémům s konstrukční hloubkou 80 až 85 mm, které však mají nevýhodu, že při rekonstrukci často způsobují problémy s napojením do stávající konstrukce zdiva či panelu. S novou generací profilů Systému 76 tak profine GmbH nastavuje u standardních systémů zcela nová měřítka.

Systém 76 je použitelný pro okna a domovní a balkonové dveře. Zahrnuje více než 50 geometrií profilů a příslušenství. Kromě toho jsou k dispozici četné upgradované technologie pro realizaci mimořádných požadavků na design a statiku, například kombinace materiálů s hliníkovými obkladovými profily a zdvojeným křídlem „AddOn” profine. Výhodou je také široká nabídka barevných dekoračních fólií a zamýšlené dodávání profilů nového systému s inovativním povrchem „proCoverTec”.

Závěr

Systém 76 přináší rozsáhlé výhody také z provozně ekonomického hlediska. Díky modulární konstrukci s vysokou kompatibilitou ohledně zasklení, výztužných vložek a vedlejších profilů umožňuje systém prováděcím firmám jednoduché zpracování a komfortní logistiku. Montáž usnadňuje inovované upevnění a snížení zatížení. A Vám koncovým zákazníkům přináší Systém 76 to hlavní: šťastný pocit z dobré investice.

 

Autor: RNDr. Jiří Hejhálek / publikovaný na serveru www.stavebnictví3000.cz/; upravil Ing. Miroslav Hybler , profine GmbH.

Kontakt : profine GmbH, Mülheimerstrasse, 53840 Troisdorf (Německo), tel.: +420 602 217 431, miroslav.hybler@profine-group.com

www.kbe.cz , www.koemmerling.cz , www.trocal.cz

Kontakt na prováděcí firmy naleznete na: http://www.idealniokna.cz/vyrobci.aspx