Menu

Vyhledávání

Bezpečný dům – sklepní kóje

Bezpečný dům v podání společnosti BetaControl znamená souhrn opatření, zajišťující bezpečnost a ochranu majetku obyvatel bytových domů. Velmi často diskutovanou věcí jsou krádeže v bytových domech zejména ve sklepních prostorech. Naše společnost v rámci systému Bezpečný dům vyvinula systém zabezpečení sklepních kójí Betacellar. Pojďme si systém představit.

Systém zabezpečení sklepních kójí má tři hlavní části.Řídící jednotku, sklepní jednotku a Webmon.

Řídící jednotka – tato jednotka se umisťuje ve společných částech sklepních prostor. Řídící jednotka má v sobě integrovanou čtečku elektronických klíčů. Po přiložení elektronického klíče (Dallas čip, RFID) se příslušná sklepní kóje odstřeží a majitel kóje může otevřít kóji (FAB, visací zámek) a provést potřebné úkony. Po zamknutí kóje a odchodu ze sklepních prostor majitel přiloží elektronický klíč a kóje je opět hlídána.

Co když zapomenu při příchodu nebo odchodu přiložit elektronický klíč?

V případě, pokud zapomenete před otevřením sklepní kóje přiložit čip, tak řídící jednotka upozorní blikáním LED a zvukovým znamením majitele sklepu, že neodblokoval kóji. Po přiložení čipu kóji odblokuji a provedu v kóji to, co potřebuji. V případě, že odejdu ze sklepních prostor a zapomenu zastřežit svoji sklepní kóji, tak řídící jednotka po určité době (nastavitelná hodnota) automaticky kóje zastřeží. Stav odstřežení sklepní kóje nám indikuje LED dioda, které svítí na panelu u čísla příslušné kóje. V případě, že sklepní kóje jsou zastřeženy LED je zhasnuta. Sklepní jednotka – tato jednotka se umisťuje do každé sklepní kóje, která má být elektronicky hlídána. Součástí sklepní jednotky je dveřní kontakt, který nám detekuje stav dveří, zdali jsou otevřeny nebo zavřeny. Propojení řídící jednotky a sklepní jednotky je pomocí kabeláže, které jsou umístěny v lištách.

Co se stane, když se někdo pokusí přerušit kabelové rozvody?

I na to systém Betatcellar pamatuje. Pokud se někdo pokusí přerušit kabeláž mezi řídící jednotkou a sklepní jednotkou, tak se automaticky spustí alarm. Alarm se také spustí v případě, že by chtěl někdo přerušit kabeláž mezi sklepní jednotkou a dveřním kontaktem.

No a co se stane v případě, že se někdo pokusí otevřít řídící jednotku a vyřadit z provozu?

I v tomto případě, pokud se někdo pokusí narušit řídící jednotku je spuštěn alarm. Webmon – je srdce systému. Webmon je komunikační uzel, který umožňuje připojení na dohledové centrum přes GPSR. Provádí průběžnou synchronizaci elektronických klíčů s databází. Jaké jsou možnosti zasílání informací o spuštění alarmu? Možností je několik. Jako první zmíním lokální sirénu, která je integrována přímo v řídící jednotce a svým signálem upozorňuje obyvatele domu, že došlo k narušení sklepních kójí. Druhou možností je nastavení SMS oprávněné osobě (majiteli, uživateli sklepní kóje). Další možnosti jsou SMS správci objektu. Informace o alarmu je automaticky zasílána monitorovacímu centru. Betacellar je možné také připojit na pult centrální ochrany (PCO).

Kde všude je možné Betacellar použít?

Betacellar lze použít jak u stávajících sklepních kójí, tak i u nových ocelových sklepních kójí. Jaké jsou další možnosti systému Betacellar? Další možnosti systému je výstup pro aktivaci PUSH VIDEO, to znamená, že kamera zaznamená, kdo při alarmu opouští sklepní prostory. PUSH VIDEO může být napojeno na správce nebo na PCO. Jednou z dalších možností jak tento systém využít, je střežení společných garáží, hospodářských budov a skladů.

Mohl byste na závěr zrekapitulovat proč právě Betacallar?

Ano, velmi rád. Existuje 7 důvodů pro správnou volbu zabezpečení sklepních kójí. Snadné ovládání Betacellar představuje jednoduchý a účinný systém ochrany, srozumitelný pro všechny uživatele Rychlá instalace Během několika dní jsou vaše sklepy v bezpečí Stavebnicový systém Betacellar lze rozšiřovat dle aktuálních potřeb na celý Bezpečný dům Multifunkční použití Bezpečný dům ochrání nejen vaše sklepní kóje, ale také před neoprávněným vstupem do domu, před požárem, ochrání vaši bytovou jednotku Dálkový dohled a správa Bezpečný dům umožňuje monitorovat a hlídat stav celého systému za Vás Skutečné bezpečí Kvalitní zabezpečení vyžaduje také profesionální montáž a pro zajištění bezpečí se neobejde bez dohledu a zásahu Nízkoenergetický systém Spotřeba energie s automatickým zálohováním je menší než 4W.

 

Autor: BetaControl s. r. o.

Černého 829/58
635 00 Brno-Bystrc
Česká republika

http://betacontrol.cz