Menu

Vyhledávání

Jak na zateplování fasád?

Obvodové stěny panelových domů způsobuji svým sáláním pocit nepříjemného chladného průvanu a usnadňují společně s relativní vlhkostí vzduchu kondenzaci vody, čímž se připravuje živná půda pro plísně. Během topné sezóny dochází na základě rozdílu mezi venkovní a vnitřní teplotou ke ztrátám až ve výši 40 % tepelné energie. V letních měsících dochází naopak k velkému přehřívání obvodového pláště, což má za následek nesnesitelné teplo v bytech. Nelze přehlédnout celkový vzhled obvodových plášťů, který si žádá citlivé architektonické řešení.

 

Prohlídka obvodového pláště

Před zahájením stavebních prací provede REVITA G fyzickou prohlídku obvodového pláště, popř. sondáže a zátěžové zkoušky. V případě potřeby používá termovizi pro vyhodnocení tepelných úniků. Cílem je dosáhnout přesného vyhodnocení aktuálního stavu obvodové konstrukce a navrhnout potřebná technická řešení.

 

Projektová dokumentace

Součástí dodávky je komplexní servis spočívající v přípravě projektové dokumentace, barevného řešení fasád a vyřízení stavebního povolení včetně kolaudace. Kompletní servis poskytne tým vlastních architektů a projektantů společnosti REVITA G. V případě potřeby je připravena vypracovat energetické audity a statické posudky na jednotlivé konstrukční části panelového domu.

 

Výhody

Díky kvalitnímu zateplení s dostatečnou tepelnou izolací je REVITA G schopna dosáhnout až 20 % úspor na teple.

Vzhledem k tomu, že v posledních letech dochází k pravidelnému ročnímu zvyšování cen za teplo v rozpětí 5–7 %, jedná se z pohledu času o relativně výhodnou investici s maximální dobou návratnosti do 10 let. Nepostradatelnou výhodou je dosažení tepelné pohody v jednotlivých bytech a hlavně architektonický vzhled a barevnost fasády.

U většiny objektů, které společnost REVITA G rekonstruovala, došlo k zhodnocení cen jednotlivých bytů, a to dle regionu až o 300 tis. Kč na bytovou jednotku.

 

Pro další informace nás neváhejte kontaktovat

REVITA G a.s. – REKONSTRUKCE BEZ STAROSTÍ

Ing. Bc. Ondřej Kelbl
Obchodní ředitel divize Morava
REVITA G  a.s.
Křižíkova 70b, 612 00 Brno - Královo pole
Mobil: 724268129
E-mail:kelbl@revita-g.cz
URL: www.revita-g.cz